Vítejte na oficiálních stránkách

Tyto stránky jsou určeny všem, kteří se chtějí naučit hrát tenis v kterémkoliv věku.

Tréninky probíhají v měsíci duben až říjen v areálu TK Rokycany. V zimním období využíváme tělocvičnu v ZŠ Hrádek a pro nejmenší děti tělocvičnu Sokola Rokycany. Specializujeme se především na výchovu velmi mladých hráčů a hráček. Hlavním cílem je pomocí kompletního tréninkového plánu děti k tenisu přilákat a postupně je rozvíjet.

Tenisové tréninky jsou určeny pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Pro tréninky dětí jsou vyhrazeny odpolední hodiny. Dospělí zájemci mohou využívat převážně dopolední hodiny, případně víkendy. Děti hrají ve skupinách dle věku a výkonnosti, u dospělých dáváme přednost individuálním tréninkům. Začátečníky je možno zařadit do větších skupin, pro pokročilejší hráče je výhodnější trénovat v menších skupinách.

Níže uvádíme věkové kategorie, do které hráče rozdělujeme:

Minitenis (4-7 let)

Minitenis je určen pro nejmenší děti ve věku 4-7 let. Zde se zábavnou formou snažíme děti k tenisu přilákat a zaujmout je především různými soutěžemi. Trénink probíhá na zmenšeném kurtu přes minitenisovou síť. Hraje se s odlehčenými míči, aby se hra dětem usnadnila.

Babytenis (8-9 let)

Babytenis je určen pro děti ve věku 8-9 let. Zde hrají děti ve skupinách v maximálním počtu čtyř hráčů. Většinou jsou to děti, které prošly minitenisem. S novými hráči si nejdříve zahrajeme a podle výkonnosti zařadíme do odpovídající skupiny. Hraje se zde také s odlehčenými míči, ale už na celé tenisové hřiště.

Děti starší 10 let

Děti starší deseti let už hrají na celé hřiště s normálními míči. Rekreační i závodní hráči jsou rozděleni do skupin podle hráčské úrovně a věku, tak aby trénink byl účelný a plynulý. Nové hráče si nejdříve prověříme, než je zařadíme do zmiňovaných skupin.

Dospělí

Velmi rádi se také věnujeme zlepšování hry u dospělých. Zde klademe především důraz na individualitu každého hráče a víme, že tenisové umění jde zlepšovat v každém věku a na jakékoliv úrovni.

Autor stránek: Michal Janeček
TOPlist